Background Image

logo_aquaakryl


Użytkowanie i pielęgnacja frontów AQUAAKRYL

Zasady i sposoby prawidłowego użytkowania frontów Aquaakryl

1. Płyty i fronty dostarczane są zawsze z folią ochronną (wyjątek stanowią fronty Aquaakryl ultra 3D). Pozwala to uniknąć uszkodzeń powierzchni w transporcie, jak również w trakcie prac montażowych. Folię ochronną z frontu usuwamy dopiero po jego zamontowaniu oraz po wszystkich wykonanych pracach remontowych pomieszczenia. Tak, aby nie było nadmiernego w nich pyłu i kurzu. Po usunięciu folii ochronnej unoszące się w pomieszczeniu zanieczyszczenia mogą osiąść na powierzchni frontu i podczas jego pielęgnacji spowodować „mikrorysy”.

2. W grupie produktów Aquaakryl Standard po usunięciu folii ochronnej front meblowy poddaje się procesowi sezonowania przez okres ok. 7 dni (w tym okresie powierzchnia frontu jest jeszcze miękka i łatwo daje się zarysować).
W wyniku wilgoci, higroskopijna warstwa akrylu utwardza się, przez co front meblowy staje się odporniejszy na zarysowania. Proces ten w grupie produktów Aquaakryl Standard możemy przyspieszyć do 24 godzin, stosując bezpośrednio po usunięciu folii ochronnej Mleczko SUPERPOLISH

3. Klient decydujący się na produkty z grupy Aquaakryl Ultra, otrzymuje produkt z fabrycznie utwardzoną matą akrylową i stosowanie się do punktu 2. nie jest wymagane. Do okresowej konserwacji oraz odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia frontów zaleca się jednak zastosowanie odpowiednich środków chemicznych, o których mowa w Art. 2, pkt. 8 (zob. "Zasady prawidłowego użytkowania i pielęgnacji frontów Aquaakryl").

4. Fronty akrylowe, podobnie jak fronty lakierowane, przy nieostrożnym użytkowaniu lub niewłaściwej pielęgnacji dają się zarysować. Producent nie ponosi jednak odpowiedzialności za nieodpowiednio dobrane środki polerskie użyte celem usunięcia mikrorys.

5. W kolorach metalicznych (oraz dodatkowo w kolorach 1679, 1680, M1679, M1680) występuje kierunkowość kolorów (strzałki na foli ochronnej). Fronty należy montować ze strzałkami zwróconymi w jedną stronę.

6. Producent dostarcza fronty w odpowiednio zabezpieczonych paczkach tak, aby zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia w trakcie transportu. Do otwierania opakowań nie należy używać ostrych narzędzi, a w szczególności noży, które mogłyby uszkodzić ich zawartość.

7. Fronty powinny być właściwie zamontowane przy użyciu odpowiedniej liczby zawiasów lub okuć napinających - stabilizujących i używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

8. Do czyszczenia, pielęgnacji i konserwacji frontów Aquaakryl należy zawsze używać czystej miękkiej ściereczki z mikrowłókna (mikrofibry). Natomiast środki chemiczne, jakie producent zaleca do tego użyć, to: roztwór wody z mydłem (zawartość mydła 1%), Mleczko SUPERPOLISH, środek AQUAAPUR, oraz nasz nowy produkt do frontów matowych - AQUAMATT.


Zasady prawidłowego użytkowania i pielęgnacji frontów Aquaakryl

POBIERZ PDF

Background

Pielęgnacja frontów Aquaakryl 

Woda z mydłem (1% mydła)

Woda z mydłem (1% mydła) to środek do codziennej pielęgnacji płyt i frontów akrylowych w wysokim połysku, matowych i strukturalnych. Usuwa nieduże zabrudzenia i tłuszcze. Roztwór może być stosowany na fronty o stopniu utwardzenia ULTRA (z fabrycznie utwardzoną matą akrylową) lub STANDARD po okresie sezonowania (po 7 dniach od zdjęcia folii ochronnej lub następnego dnia po użyciu mleczka Superpolish, które utwardza matę akrylową). Przy dalszej okresowej konserwacji płyt i frontów akrylowych zaleca się stosowanie wody z mydłem, aby oczyścić powierzchnię przed zastosowaniem mleczka Superpolish.

Sposób użycia: Niewielką ilością roztworu wody z mydłem nasączyć czystą miękką ściereczkę z mikrofibry, rozprowadzić na płycie lub froncie, przetrzeć i delikatnie wypolerować. Do większych zabrudzeń natomiast zaleca się użycie środka do czyszczenia płyt i frontów akrylowych AQUAAPUR. 

UWAGA!
Zawsze przed użyciem środków pielęgnacyjnych należy wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Nieodpowiednio dobrane środki pielęgnacyjne (detergenty lub ścierki do polerowania) mogą uszkodzić powierzchnię frontu.

AQUAMATT

Środek do konserwacji i czyszczenia matowych powierzchni frontówi płyt akrylowych. Gwarantuje zachowanie matowości ornie powoduje mikrouszkodzeń czyszczonej powierzchni. Środek Aquamatt czyści powierzchnię nie zostawiając smug. Utrwala właściwości powłoki ANTI-FINGERPRINT na produktach Aquaakryl. Aquamatt usuwa tłuszcze, oleje oraz inne zanieczyszczenia.

Sposób użycia: Powierzchnię należy bezpośrednio spryskać środkiem. Następnie przetrzeć suchą, czystą ściereczką z mikrofibry oraz poczekać do momentu aż środek odparuje z powierzchni frontu. W razie znacznego zabrudzenia czynność należy powtórzyć. Wydajność: 50 ml/7-8 m².

UWAGA!
Zawsze przed użyciem środków pielęgnacyjnych należy wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Nieodpowiednio dobrane środki pielęgnacyjne (detergenty lub ścierki do polerowania) mogą uszkodzić powierzchnię frontu.

Mleczko SUPERPOLISH

Mleczko SUPERPOLISH to środek do utwardzenia powierzchni płyt i frontów akrylowych AQUAAKRYL STANDARD w wysokim połysku i ich okresowej konserwacji (ze względu na właściwości nabłyszczające mleczka, nie stosuje się go do płyt i frontów matowych). Mleczko na powierzchni akrylu tworzy powłokę ochronną na bazie mineralnej. Utwardza powierzchnię akrylu, przez co staje się ona bardziej odporna na zarysowania (dot. płyt i frontów akrylowych o stopniu utwardzenia STANDARD - pierwsze użycie mleczka zaleca się natychmiast po usunięciu folii ochronnej). Regularne okresowe stosowanie mleczka Superpolish przywraca powierzchni akrylu blask i gładkość oraz zabezpiecza go przed działaniem promieni słonecznych, odciskami palców i tłustym kurzem. Przed jego zastosowaniem zaleca się wcześniej usunięcie ewentualnych zabrudzeń roztworem wody z mydłem (1% mydła). Do większych zabrudzeń natomiast zaleca się użycie środka do czyszczenia płyt i frontów akrylowych AQUAAPUR.

Sposób użycia: Powierzchnię należy oczyścić miękką ściereczką z mikrofibry nasączoną wodą z mydłem (1% mydła), a następnie zaczekać, aż stanie się całkowicie sucha (ta czynność nie dotyczy pierwszego użycia mleczka po zdjęciu folii ochronnej z płyt i frontów akrylowych o stopniu utwardzenia STANDARD). Po wstępnym oczyszczeniu, należy nałożyć mleczko na powierzchnię w postaci równej powłoki za pomocą miękkiej ściereczki z mikrofibry. Następnie przy pomocy czystej miękkiej ściereczki z mikrofibry można wykonać polerowanie wykonując koliste ruchy. Wydajność: 50 ml/7-8 m².

UWAGA!
Zawsze przed użyciem środków pielęgnacyjnych należy wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Nieodpowiednio dobrane środki pielęgnacyjne (detergenty lub ścierki do polerowania) mogą uszkodzić powierzchnię frontu.

AQUAAPUR® 

AQUAAPUR® to środek do dezynfekcji i czyszczenia płyt i frontów akrylowych. Idealnie usuwa zabrudzenia poprodukcyjne, pozostałości kleju, tłuszcze i inne trudno zmywalne zabrudzenia. Nadaje się do czyszczenia płyt i frontów akrylowych w wysokim połysku, matowych i strukturalnych. Może być stosowany wyłącznie na płyty i fronty o stopniu utwardzenia ULTRA (z fabrycznie utwardzoną matą akrylową) lub STANDARD po okresie sezonowania (po 7 dniach od zdjęcia folii ochronnej lub następnego dnia po użyciu Mleczka Superpolish, które utwardza matę akrylową).

Sposób użycia: Do czyszczenia należy użyć dwóch czystych miękkich ściereczek z mikrofibry. Jedną z nich nasączamy niewielką ilością preparatu, rozprowadzamy go na zabrudzeniu i przecieramy. Należy odczekać aż środek odparuje z powierzchni. Następnie powierzchnię polerujemy drugą suchą ściereczką z mikrofibry. W przypadku dużych zabrudzeń czynności należy powtórzyć. Jeśli preparat stosowany jest na inny wyrób, niż przeznaczony, należy wykonać próbę. Zbyt intensywne jednorazowe zastosowanie preparatu grozi niepożądaną reakcją czyszczonego materiału.

UWAGA!
Zawsze przed użyciem środków pielęgnacyjnych należy wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Nieodpowiednio dobrane środki pielęgnacyjne (detergenty lub ścierki do polerowania) mogą uszkodzić powierzchnię frontu.

UWAGA! DO PIELĘGNACJI FRONTÓW ZABRANIA SIĘ STOSOWANIA DETERGENTÓW O SILNYM DZIAŁANIU, ROZPUSZCZALNIKÓW, PŁYNÓW LUB PAST ZAWIERAJĄCYCH ŚRODKI ŚCIERNE, PŁYNÓW DO SZYB, OCTU, ŚRODKÓW DO CZYSZCZENIA MEBLI ZAWIERAJĄCYCH WOSK, TWARDYCH GĄBEK, RĘCZNIKÓW PAPIEROWYCH ITP.